Om snookerudvalget

Snookerudvalget er et udvalg i Den Danske Billard Union (DDBU) nedsat af Eliteformand Jan Mortensen. Snookerudvalget står for at arrangere turneringer i sæsonen, samt vedtager regler gældende for snooker i Danmark.

Snookerudvalget består af:

Formand:
Peter Graversen
Telefon: 21 72 65 25
Mail: peter@snooker.dk

Turneringskoordinator
Willy Mikaelsen
Mail: willy@snooker.dk

Eliteansvarlig
Rune Kampe
Mail: rune@snooker.dk

IT-ansvarlig
Daniel Jallov
Mail: daniel@snooker.dk

Medie- og Kommunikationsansvarlig
Michael Bergsby Andersen
Mail: michael@snooker.dk

Kenneth K. Pedersen
Mail: kenneth@snooker.dk

Allan Norvark
Mail: allan@snooker.dk

Skriv et svar

Din e-mailadresse vil ikke blive offentliggjort. Krævede felter er markeret med *